Choď na obsah Choď na menu
 


                   DRAK


   Draci vždy pútali pozornosť, ktorá zodpovedá ich historickej úlohe. Aj keď pozornosť nemusí byť vždy lichotivá, človek v sebe draka nezaprie. Veľmi živí a sebeckí ľudia so silnou vôlou sa málokedy obzerajú na ostatných, tí sú k nim však priťahovaní. Ak ich milujete alebo nenávidíte, drakov nemôžete prehliadať a obvykle sa im podvolíte.Draci môžu byť neverní alebo nespoľahliví, ale skoro vždy dostanú ešte druhú šancu, niekedy i tretiu a štvrtú. Ich zmysel pre osobnú cenu a nadradenosť je nákazlivý a účinný, ostatní sa cítia poctení, keď sa s nimi poznajú.

   Ak to potrebujú, prinútia vás títo ľudia k zmene vašich plánov. Donútia vás prejedať sa, akonáhle chcete začať s diétou, budete behať po parku, keď si chcete odpočinúť pri krbe. Všetko záleží na momentálnej nálade draka, nikdy nie na vás!

   Draci majú mimoriadnu silu a energiu. Vo finančnej oblasti majú šťastie. Pokiaľ ostatní stoja v pozadí a príliš sa nevypytujú, draci naväzujú dôležité známosti. Ukázať sa s drakom na verejnosti je dôvodom k hrdosti. Uplatňujú sa ako podnikatelia, modelky, hviezdy filmu či populárnej hudby alebo maliari. Pokiaľ sa zaujímajú o okultizmus, môžu z nich byť mocní kúzelníci, a ak sa dajú na politiku, je s nimi treba počítať.

   Dôležité je tiež to, že drak je jediný mýtický tvor v čínskej astrológii, všetci ostatní sú obyčajné stvorenia. Pokiaľ na to nebude zabúdať, dosiahne dračí človek značný význam.

   Sympatie pestuje k Potkanovi a Opici, v obľube nemá Psa.

Známe osobnosti, narodené v tomto znamení:

Bruce Lee, Martin Luther King , Shirley Temple, Grace Kelly, Oliver Hardy, Christopher Reeves, Florence Nightingale, Robin Williams, Roseanne, Courtney Cox, Keanu Reeves, Dan Aykroyd, Calista Flockhart, Sarah Bernhardt, Salvador Dali, Sigmund Freud, Joan of Arc, Bing Crosby, Neil Diamond, Placido Domingo, Bo Diddley, Tom Jones, John Lennon, Ringo Starr, Raquel Welch, Pearl Buck, Lewis Carroll, Lady Godiva, J. Paul Getty, Marlene Dietrich, Faye Dunaway, Joan Baez, Frank Zappa, Mae West, Joseph Campbell, Dr. Ruth Westheimer, William Harrison, Zachary Taylor a Woodrow Wilson.

Drak - milostné vzťahy


Muž:
   Miluje život, hluk, pohyb a sex. Stále sa s ním stretávame, pretože je všade. Hneď je na love, hneď je v národnom zhromaždení. Môže sa zavrieť s knihou v izbe alebo sa zúčastniť búrlivej schôdze. Jeho súkromný život je založený predovšetkým na sexe. Jeho šikovný penis perfektne doplňuje jeho zvodcovskú výzbroj. Pretože je to lovec, môže v mladosti behať za niekoľkými zajacmi naraz. Neskôr sa rád pozerá na dievčatá, ktoré vychádzajú zo školy. To mu nebráni v tom, aby bol príjemným a verným manželom a pozorným otcom. Je štedrý, a i keď miluje rýchlo, môže milovať často a dobre. Rovnako ako druhí, i on máva občas nedostatky. Nehovorí o nich s nikým a ani se nimi príliš nezaoberá. Keď nie je vo svojej forme, hlbšie sa vrhá do profesionálneho života, venuje sa športu, prípadne verejnému či politickému životu. V tejto dobe je na jeho partnerke, aby urobila prvý krok, ale nie príliš jemný. Brutálnejšie zvádzanie ho iste privedie do formy, na rozdiel od nežného zvádzania. A tak je možné prinavrátiť mu jeho mladosť.

Žena:
   Rada riadi a vôbec rada vedie svoj život podľa svojho. Má sklon k dominancii. Má obrovskú schopnosť pracovať a poriadok je její hlavnou metódou. Často sa nadchne tým, čo ju obklopuje. Rada zvádza a pozná moderné koncepcie života, ale málokedy ich praktikuje. Jej spôsob života je vždy prekvapujúci, niekedy je to vrelé, zmyselné, láskyplné prijatie, inokedy to môže byť chladné, rezervované prijatie a človek sa pýta, čo sa mohlo stať. Vtedy je nutné sa jej trpezlivo venovať. Nezvyšujte hlas, abyste predišli hádke, lebo je to oblasť, v ktorej žena Drak priamo vyniká. Výber slov a správanie majú vo vzťahu k nej veľkú dôležitosť. Naviac je treba byť v strehu pred jej neustálou žiarlivosťou. Je to osoba, o ktorej sa hovorí, že má mnoho osobitého. Býva veselá, zamilovaná, splašená. Ak pristúpite na jej spôsob života, žena Drak je vynikajúcou partnerkou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.