Choď na obsah Choď na menu
 


Príprava čajov

25. 12. 2008

Obrázok

Príprava čajov

                                 Možnosti prípravy čajov poznáme tri:

 1. Zápar - je to v podstate klasická príprava čaju. Navlhčené rastlinky sa prelejú predpísaným množstvom vody a nechajú sa 15 min. vylúhovať v prikrytej naádobe. Neskôr sa precedí. Na prípravu záparu sa používajú listy, kvety a vňaťe rastlín.

2. Macerát - je to výluh rastliny za studena. Rastlina sa preleje studenou vodou, ktorá má zvyčajne teplotu od 15 do 20°C a nechá sa stáť predpísanú dobu (väčinou je to za jednu noc). Potom sa precedí cez filtračný papier, alebo vlhkú vatu. Takto sa môže pripavovať napríklad koreň (ibištek), alebo semeno (ľan).

3. Odvar - Droga sa prleje určeným množstvom vody a nechá sa priviesť do mierneho varu (väčšinou trvá od 10 do 15 minút). Potom sa odstaví a nechá sa asi 15 min. vychladnúť. Týmto spôsobom sa pripravujú najmä tvrdé časti rastlín, ako sú kôra a koreň.

Tieto tri spôsoby prípravy drôg sa môžu podľa predpisu rôzner kombinovať a upravovať. Sú to iba základné postupy. Tieto tri pojmy som použil v prípravách rôznych čajovín. Je dobré dodržiavať určené časy výluhu a prípravy, pretože vtedy máme isté, že do čaju sa nám dostane toľko látok ktoré potrebujeme, a niaké iné škodlivé látky. Aj prírodná lekáreň dokáže pri neopatrnom zaobchádzaní skôr uškodiť, ako pomôcť!

 

Ku samotnej prírave čajovín: čajoviny sa priprvujú mišaním určených drôg na bielom (nie novinovom) papieri, alebo v krabici. Tam sa mne osobne čajoviny miešajú najlepšie. Pri príprave dajte pozor, aby ste drogu neznehodnotili tým, že ju pomliaždíte alebo priveľmi rozkrúšite. Iba ju ľahko premišajte. Je ale dobré, keď je droga mierne polámaná, alebo posekaná na určenú veľkosť sita, vtedy je vylúhovanie účinnejšie a do vody sa rozpusia také látky, aké sa rozpustiť majú. Najdlhšie si svoje vlastnosti udržia vo vzuchotesných a vodotesných obaloch, chránené pred svetlom a vlhkom. Najdlšie po roku strácajú pomaly svoje účinky, preto je dobré pripraviť si iba také množstvo, ktoré sme schopný za rok skonzumovať a neničme prírodu tým, že si urobíme prehnané

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.