Choď na obsah Choď na menu
 


Ušné a telové sviečky

6. 1. 2009

   

Obrázok

 

 

     Ušné a telové sviečky .

Sviečka pomáha k uvoľneniu a o obnoveniu toku energie , v tele , kde vznikajú blokády.  Vyrobená je  z bavlny , včelieho vosku , kurkumi a esenciálnych olejov v tvare lievika. Dĺžka sviečky je 23 cm čo zaisťuje optimálny čas horenia .  Tvar lievika umožňuje vytvorenie komínového efektu, pomocou ktorého sa uvoľňujú z tela škodliviny a toxické látky, ktoré sa následne ľahšie vyplavia z tela von.

Postup pri aplikácii sviečky :

-          Paciet sa  pred terapiou napije 2 dc vody

-          Sviečka sa priloží užším okrajom k postihnutému miestu, kde je položená gáza .

-          Zapáli sa širšom okraji a nechá sa horieť  

Včelí vosk nám zaistí, aby sviečka pomalšie horela, a éterické oleje doplnia terapeutický účinok, podľa toho, akú bylinku sme si zvolili. Postihnuté miesto sa následne začne regenerovať a bolesť ustupuje.
   - po zhorení dvoch tretín zhasneme sviečku vo vopred pripravenej nádobe s vodou.

Po terapií je vhodné, aby klient ležal na lôžku ešte aspoň 10 - 15 minút, pomaly vstal a znova si doplnil tekutiny, a aj neskôr dodržiaval pitný režim, kvôli dôsledné vyplaveniu uvoľnených nečistôt z tela.

Telové sviečky pomáhajú liečiť svalové a reumatické bolesti, bolesti chrbtice a hlavy, choroby z nachladnutia, dýchacie cesty, tráviacie a vylučovacie ťažkosti, niektoré nervové problémy.

Neodporúča sa aplikácia deťom do 3 rokov, tehotným ženám /najmä na oblasť drieku a pupka/, po operáciách, pri úrazoch a krvácaní, pri alergí na včelie produkty alebo použité byliny.

          Použitie sviečky nenahradí lekársku liečbu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

bechterevova choroba

(erika uhrinová, 2. 11. 2010 13:36)

Prosím o radu či sa môže použiť sviečka a kde pri bechterevovej chorobe ale pri zápale .. ďakujem