Choď na obsah Choď na menu
 


Najdôležitejšie orgány a časti tela od A po N a ich duchovná obdoba

1. 1. 2009

Kutr Tepperwein – Čo ti chce povedať choroba

Najdôležitejšie orgány a časti tela od A po N a ich duchovná obdoba

Boky – Boky symbolizujú pokrok . Kto trpí na kĺby , je obmedzený v pokroku , v napredovaní , alebo sa nevie ohnúť

Ďasná – Zlé ďasná : chýba vnútorná pevnosť , sebaistota a pradôvera . Kto ďasno atrofuje : Ustupuje pradôvera a sebaistota. Ak sa človeku sníva , že mu vypadávajú zuby, znamená to nedostatok životnej sily.

Dvanástnik – Tu sa ukáže chýbajúce , nedostatočné , alebo nesprávne vyrovnanie sa , ako aj schopnosť , či neochota vyrovnať sa so životnými okolnosťami. Potlačený hnev, stres , hektika – teda následky neúspešného či nedostatočného vyrovnania sa s dojmami  - vedú k problémom s dvanástnikom. Ak sa často pakuje , môžu vzniknúť vredy .

Hlava – Hlava je podstata človeka , a preto sa takmer všetky poruchy hlásia v hlave . Je však ťažké správne pochopiť signály a porozumieť im. Príčinami bolesti hlavy sú takmer vždy napätia , duševné konflikty a vonkajší alebo vnútorný tlak.

Hrubé črevo – Tu sa z nestráviteľných zvyškov spätne vstrebáva voda. Hrubé črevo má vzťah k podvedomiu . Stojí za strachom dostať podvedomé veci na svetlo. Pri zápche : zápcha duševných dojmov a neschopnosť zachovať si odstup, človek sa nevie odovzdať uvoľniť sa a prejaviť svoje pocity.

Hruď/prsia – Hruď je prejavom ženskosti (zdroj duševnej potravy). Chcieť pridlho dojčiť alebo môcť dať príliš málo : Je narušené duchovno-duševné partnerstvo .

Chodidlá – Chodidlá potrebujeme na chôdzu, státie a rovnováhu. Duchovno –duševný význam pri problémoch , človek ide nesprávnym smerom. Človek by mal preveriť správnosť svojho stanoviska a zmeniť ho. Nemá dostatok vytrvalosti, nevie urobiť nevyhnutné kroky.

Chrbtica – je symbolom vnútornej opory , ale aj duševnej pohyblivosti. Je ale aj symbolom nášho vzťahu s Bohom. Potlačené agresie , útek a vyhýbavé reakcie , ako aj iné napätia , sa odrážajú na chrbtici. Každý nesprávny duchovno-duševný postoj sa bezprostredne ukáže ba chrbtici a na našom telesnom postoji. Tu sa zviditeľní všetko, čo mení náš postoj.

Kĺby – môžu sa zapáliť , stvrdnúť , roztlačiť sa . Môže nastať aj roztrhnutie šľachy . Otázka : Odrážame niekoho ? Je treba niečo napraviť ? V čom je situácia narušená?

Koleno – znamená pokoru, poníženosť , aj po duchovno-duševnej stránke.

Kosti – pevnosť plnenie normy .

Koža – koža je najväčší  kontaktný orgán človeka. Pri problémoch „musím sa zaoberať aj samým sebou „ Čo ma svrbí čo ma páli ? To platí aj po duchovno-duševnej stránke. Pri kožných ochoreniach je narušený kontakt. Koža slúži ako projekčná plocha obličiek : cítim sa nečisto , byť neistý, nevedieť sa vyjadriť. Alergie akné a iné choroby vždy znamenajú citové problémy a precitlivenosť.

Kŕčové žily – Ukazujú na chýbajúcu pružnosť krvných ciev . Cieva : Hranica môjho ja , ktoré cieva určuje . Problémy v tejto oblasti : vnútorné zotrvávanie /stvrdnutie na nejakom stanovisku, chýbajúci vnútorný pokoj v nejakej úlohe alebo situácii.

Krk – Krk dáva oporu hlave. Človek môže byť tvrdošijný. Pri problémoch s krkom sa človek bráni dojmom , ktoré si nechce pripustiť. Keď sú zasiahnuté hlasivky, problém súvisí so životnou energiou a sexualitou. Angína a zúženie krku „ nemôžem , alebo nechcem niečo prehltnúť“

Krv – Krv je sídlom životnej sily a života.

Medzistavcové platničky – Tlmiaca funkcia. Medzistavcové platničky sú zodpovedné za vnútornú oporu a náš postoj . Preťaženie sa ukáže na Medzistavcových  platničkách. Keď sa človek prepracoval, je nútený k pokoju. Musí sa sám seba opýtať „ Prečo je tlak taký veľký ?“ Človek na sebe musí vnútorne pracovať , vnútorne sa posilňovať a odbúrať vonkajšie záťaže.

Mechúr – Vylučovacia funkcia . Pri ťažkostiach s mechúrom človek nechce opustiť to, čo sa už stalo a je „pod tlakom „

Nervy – vegetatívny nervový systém nepodlieha vôli. Nad blúdivým nervom a sympatikom vládne harmónia , ktorú je treba udržať. vegetatívny nervový systém narúšajú podvedomé vnútorné konflikty. Funkčné poruchy orgánov sú vždy aj vegetatívne poruchy. Centrálny nervový systém nám umožňuje zmyslami prijímať vonkajší svet a reagovať naň pohybom pri poruchách ide o zlé prijímanie sveta ,alebo nesprávne reakcie .

Nos – Moc , hrdosť , sexualita, pocit zo seba samého .

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.