Choď na obsah Choď na menu
 


Pomoc pri kožných ťažkostiach

12. 1. 2009

Pomoc pri Kožných ťažkostiach

Čistenie a zvlhčovanie poškodenej kože silnými záparmi a masťami je výbornou pomôckou pri podpore regenerácie kože. Takéto kombinované spôsoby pomáhajú liečiť aj vzhľad. Netreba zabudnúť aj na zmenu životného štýlu .

Rezné rany poškrabania

Vyčistenie postihnutej oblasti silným záparom z prasličky a rebríčka ma antiseptický účinok a pomáha zastaviť nadmerné krvácanie . Pred požitím mastí sa ubezpečte že rana je 100% vyčistená . Ak prepukne infekcia  hnis z rany pomôžu vytiahnuť horúce obklady z tymianu alebo cesnaku . Liečenie masťou z nechtíka alebo ľubovníka bodkovaného zase pomôže pri hojení rany. Pri šoku po úraze upokojujúco pôsobí levanduľový obklad .

 

AKNÉ

Skupina červených pľuzgierikov so žltými hlávkami sa zvyčajne objavujú na tvári, krku, ramenách, alebo na chrbte . Mazové žľazy sa zablokujú a zapália často ako výsledok hormonálnych zmien , ale tiež v dôsledku nesprávnej výživy a vylučovania. Koža potrebuje jemne ale dôkladné vyčistenie bylinnými pleťovými vodami , ktoré pomáhajú v boji pri infekcii. Masť z ďateliny lúčnej a čajovníka redukuje infekciu a pomáha zahojiť poranené miesta .

 

Vredy

Ide o lokalizované oblasti kože nakazené vredmi s bakteriálnou infekciou. Horúce bylinné obklady tymianu pomáhajú vytiahnuť infekciu a rumanček zmierňuje zápal. Masť z nechtíka alebo kostihoja urýchli hojenie , podobne  ako pri akné si treba osvojiť niektoré zmeny v stravovaní.

Ekzémy

Je to ochorenie s veľmi silným prepojením na city pretože sa vždy zhoršuje v období stresu . malé rany praskajú a tvoria sa otvorené , červenkasté mokvavé miesta , najmä medzi prstami , na vráskach alebo ohyboch kože. Po čase môže koža stvrdnúť a bude šupinatá , pretože pokožka zhrubne v snahe sama sa chrániť . Na upokojenie zápalu sa môže použiť silný rumančekový zápar ako studený obklad. Zvláčňujúce a kožu upravujúce zmesi levandule a boráka alebo ďateliny lúčnej a nechtíka sa môžu kombinovať v mastičkách na zlepšenie stavu. Každé ošetrenie je najlepšie aplikovať v noci aby malo čas pôsobiť . Mnohí ľudia s ekzémom sú alergický na mliečne výrobky , takže sa odporúča aspoň dočasne vylúčiť zo stravy. Medzi ďalšie dráždivé jedlá , ktoré môžu stav zhoršiť , patrí citrusové ovocie, paradajky , cukor a prísady do jedla .

 

Psoriáza

Hoci existuje niekoľko  druhov psoriázy , najbežnejším typom je ten , pri ktorom sa veľké škvrny spodnejšej epidermálnej vrstvy nahrádzajú rýchlejšie , ako je nevyhnutné , prelieva sa krv v striebristých kožných bunkách a ukážu sa červené zapálené miesta . Červené škvrny sa často objavia na lakťoch a kolenách. Psoriáza niekedy vedie k miestnej astríde . pri vonkajšej aplikácií kožného olejového balzamu z kvetov levandule a kostihoja sa stav výrazne zmierni , Môžu sa použiť aj ďalšie upokojujúce byliny, ako je nechtík a ďatelina lúčny . Zápary z bylín s utišujúcim účinkom

medovky alebo železníka pomáhajú zmierniť stav a odbúrať stres .

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

XEvil 4.0 break 99% types of captchas

(LatonyaPyday, 27. 3. 2018 17:47)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve almost any antibot protection.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"