Choď na obsah Choď na menu
 


Kúpeľe pre citlivú a vysušenú pleť

12. 1. 2009

Rozličné iné kúpele

Kúpeľ z ovsených otrúb ( z ovsenej slamy )

Na jeden kúpeľ potrebujeme 250 g otrúb ( pšeničných alebo ovsených ), ktoré naplníme do plateného vrecka . V horúcej vode vo vani vrecko dobre vytlačíme. Potom dolejeme do vane vodu až na teplotu 35-37 stupňov. Kúpeľ z ovsenej slamy rady požívali už naše staré mamy . Očisťuje pokožku, priaznivo pôsobí na malé kožné zápaly a robí pleť jemnou a mäkkou . Odporúča sa aj na citlivú pleť , ktorá neznáša mydlo .

 

Mliečne kúpele pre citlivú pleť

Mlieko , najmä však cmar , sa pridávajú do vody a výborne pôsobia ako kúpeľ na zjemnenie pokožky . Pri mliečnych kúpeľoch však nikdy nepoužívame mydlo , pretože znehodnocuje účinok mlieka .

Kúpeľ s cmarom

3L cmarom nalejeme do vane naplnenej horúcou vodou. Kúpeľ zjemňuje pleť a podporuje regeneráciu  pokožky . Pri veľmi suchej pokožke si môžeme pred kúpeľom naolejovať telo , zvlášť lakte a kĺby ba nohách , a až potom sa okúpať . Olej s cmarom spolu s horúcou vodou sú výborné prostriedky na ošetrenie suchej pokožky .

 

Kúpeľ z mlieka a medu

Na jednu vaňu vody potrebujeme 1 L mlieka a 1 dl medu. Mlieko zohrejeme a rozpustíme v ňom med. Tekutinu nalejeme do vane naplnenej vodou. Pri suchej pokožke môžeme dávky ešte zvýšiť . Med sa v teplom mlieku a vo vode úplne rozpustí a stráca tak lepkavosť . Vplyvom kúpeľa je koža jemná a hebká

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

norton ghost 15 multi recovery disk usb bootable iso

(norton ghost 15 multi recovery disk usb bootable iso, 23. 1. 2020 15:19)

I am actually pleased to read this website posts which carries lots of useful data, thanks for providing such statistics.| а