Choď na obsah Choď na menu
 


Prejasnenie života

2. 2. 2010

Prejasnenie života

 

Vaše pravé ja má k dispozícii nekonečný zdroj energie a jasnú intuíciu. Kým si udržíte svoje čakry čisté a vyvážené, môžete sa tešiť z oboch.

Zakaždým, keď nebudete vo svojej koži a nebudete vedieť prečo, vyčistite si čakry. Rovnako tak keď budete chcieť využiť intuíciu pred akýmkoľvek vážnym rozhodnutím alebo pred dôležitou schôdzkou.

Akonáhle na vlastnej koži vyskúšate blahodárne účinky čistenia čakier, zaradíte ho samovoľne do svojho rozvrhu. Ako ste si už iste prečítali, nemusí vám to zabrať veľa času. Nemusíte pri tom ani nutne zatvárať oči. Neodkladajte to teda len preto, že máte nabitý program, pretože práve v hektických dňoch budete potrebovať najviac energie a jasnú hlavu.

Mnoho metód popísaných v tejto knihe môžete robiť pri čistení zubov, počas cesty do práce alebo nakupovania. Stačí len sústrediť svoje vedomie na čistenie čakier a to začne prebiehať.

Čistenie čakier je prirodzená cesta k vnútornému pokoju, pozitívnemu pohľadu na svet a vitalite, rovnako ako životodarný spánok, masáž chodidiel alebo prechádzky nádhernou prírodou. Najsilnejšie zážitky s čistením čakier som mala, keď som očistné techniky robila vonku – na záhrade, na lúke alebo blízko pláže.

Jedného dňa sa mi naskytla skvelá príležitosť prečistiť si čakry na pláži. Bola som so svojím manželom Miachaelom na kamennom móle na jednej pláži blízko Newportu. Chcela som sa posadiť a meditovať. Vybrala som si veľký plochý kameň vysoko nad hladinou, pretože bol vtedy dosť silný príboj.

Posadila som sa, zavrela oči a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchla a vydýchla. Predstavila som si, ako jasné biele svetlo čistí moje čakry. Tešila som sa z krásy jasných, žiarivých farieb svojich čakier a cítila som neskutočnú vďačnosť za svoj život. Zahalila ma všeobímajúca láska  tryskajúca z môjho srdca. Zrazu som na svojej slnkom prehriatej pleti ucítila chladivé kvapky príboja. Svet je úžasný, pomyslela som si, otvorila oči a pretiahla sa.

Keď som potom s Miachaelom zliezala dolu, uvidela som niečo neuveriteľného! Nádhernú kyticu purpurových orchideí a ružových púčikov fuksií previazanú ružovou stuhou. Musela som obdivovať neuveriteľnú sviežosť čerstvo natrhaných kvetov a nešlo mi do hlavy, ako sme ich mohli prehliadnuť, keď sme liezli hore.

Michael ich nemohol priniesť so sebou, pretože mal na sebe len šortky a priliehavé tielko. Nemal by ich kde schovať. A okrem nás nablízku nikto nebol. Na horúce letné odpoludnie boli kvety príliš čerstvé, než aby boli na skale dlhšie než niekoľko minút.

Keď sme sa vracali po pláži, počula som svoj vnútorný hlas, ako mi hovorí, že tá zázračná kytica je dar nebies za to, že som pocítila univerzálnu lásku. Tiež mi povedal: „Všetko najlepšie Doreen,“ čo ma rozosmialo, pretože deň na to som skutočne mala narodeniny.

Sušené okvetné plátky z tej zázračnej kytice mám stále v kancelárii ako pripomienku, aby som nezabúdala starať sa o svoju čistotu: o čistotu svojich čakier, lásky aj úmyslov. A modlím sa za to, aby ste sa aj vy rozhodli pre čisté, ničím neskalené bytie!

S láskou a anjelským požehnaním

                                                    Doreen Virtue