Choď na obsah Choď na menu
 


Otváranie srdcovej čakry

31. 1. 2010

Otváranie srdcovej čakry

Zem sa vyvíja. A spolu s ňou aj naše vedomie. Už som sa zmienila, že sme bytosti svetla a lásky, v jednote s všetkým životom a Bohom. Naše kolektívne nanebovstúpenie je spojené s otváraním a čistením našich čakier. V štyridsiatych a päťdesiatych rokoch sa ľudská spoločnosť vyrovnávala s témami prvej čakry – finančným zabezpečením a bezpečím. V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch sa dostali do popredia záujmu témy sakrálnej čakry – sex, telesné uspokojenie a závislosti. V osemdesiatych rokoch boli aktuálne otázky moci  a ovládania – témy čakry solar plexu.

Dnes, na prelome storočí, je naša úloha jasná. Je potrebné kolektívne spracovať strachy tackajúce sa lásky, aby sme boli schopní vyčistiť a otvoriť svoje srdcové čakry. Srdcová čakra Zeme sa už otvára a ladí sa na čistú frekvenciu božskej lásky. Akonáhle sa srdcová čakra Zeme otvorí úplne, všetko „nemilujúce“ na zemskom povrchu zanikne. Zemské vibrácie proste nebudú podporovať nič zrodené zo strachu.

Prvou úlohou všetkých služobníkov svetla je uzdraviť seba samých, pretože až potom budete schopní liečiť ostatných. Keď dokážete celkom otvoriť svoje srdce láske, ostatní ľudia ucítia svetlo žiariace z hĺbky vášho vnútra. Dokonca aj tí, ktorí o spiritualite nič nevedia, budú vašou láskou a svetlom silno priťahovaní. Poznajú, že je na vašom pokoji niečo „zvláštne“ a žiara božskej lásky im pripomenie dávno zabudnutého Boha. Takže najdôležitejšia úloha, na ktorú by sa mali všetci služobníci svetla sústrediť je prekonať strach z lásky, aby ich svetlo pomohlo prebudiť spiacich bratov a sestry.

Strach a obavy spojené s láskou spôsobujú zanesenie, scvrknutie alebo a zablokovanie srdcovej čakry. Zdá sa, že takmer každý niekedy zažil sklamanie a bolesť v nejakom vzťahu, či už partnerskom, rodinnom alebo platonickom. Táto bolesť má za následok strach z lásky. Láska je jednou z esencií života, takže strach z lásky znamená stratu kontaktu s touto esenciou. Ľudia sa potom cítia zmätení a často si ani nemôžu spomenúť, aké to je skutočne milovať. Keď sa bojíme lásky, bojíme sa vlastne samotného bytia.

Strach z lásky z nás robí zdržanlivých a sarkastických jedincov. Tak veľmi sa bojíme, že budeme zranení, manipulovaní, zneužití alebo ovládaní, že uzavrieme svoje srdcia a dobrovoľne sa vzdáme mnohých prežitkov prijímania a dávania lásky. Akonáhle ale uzavrieme svoje srdce, stratíme tiež schopnosť vnímať Boha, ktorý s nami komunikuje skrze našu intuíciu. Ironické na tom je, že práve intuícia je najspoľahlivejší radca, ktorý nás môže doviesť do láskyplných a podporujúcich vzťahov. Keď sa bránime božiemu vedeniu, nepočujeme ani varovania anjelov pred deštruktívnymi vzťahmi.

Návod na nasledujúcu meditáciu som získala od anjelov ako radu, ako sa zbaviť strachu z lásky a ako prispieť k otvoreniu našej kolektívnej srdcovej čakry. Môžete si ju nahrať aj na kazetu, s príjemnou hudbou v pozadí, a počúvať raz alebo dva krát denne.