Choď na obsah Choď na menu
 


MEDITÁCIA PRE SRDCOVÚ ČAKRU

31. 1. 2010

Meditácia pre srdcovú čakru

Zavrite oči, nájdite si nejakú pohodlnú polohu a dvakrát alebo trikrát sa zhlboka nadýchnite. Sústreďte sa na svoj dych ako na nástroj očisty a predstavte si, že vás obklopuje oblak nádherného, smaragdovo zeleného svetla. Vdychujte toto svetlo do pľúc, do každej bunky svojho tela, aj do srdca. Sústreďte sa na svoje srdce a sledujte, ako sa čistí od všetkej negativity, ktorá vám spôsobuje bolesť.

Dovoľte svetlu, aby spolu s hlbokým výdychom odnieslo všetky strachy a obavy spojené s láskou. Vedome uvoľňujte všetky obavy týkajúce sa lásky. Stačí len zhlboka dýchať a sústrediť sa na svoj zámer – zbaviť sa strachu milovať. Stačí chcieť a Boh a anjeli už všetko zariadia. Znovu sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite strach byť milovaný/á, vrátane strachu, že lásku sprevádzajú intrigy, manipulácia, strata, opustenie, odmietnutie alebo iný druh bolesti. Dovoľte svojmu dychu, aby všetky také obavy odniesol preč.

Teraz dovoľte svetlu, aby z vás sňalo strach lásku dávať. S hlbokým výdychom zo seba nechajte odísť strach, že keď budete dávať lásku, hrozí vám nebezpečie, že vás niekto bude ovládať, že vás milovaná osoba zneužije, podvedie, zradí, poníži alebo akýmkoľvek spôsobom zraní. Dovoľte vašim obavám odisť a pozorujte, ako sa vaše srdce pomaly vracia do svojho prirodzeného, milujúceho stavu. Z každého vzťahu vám potom ostane len poučenie a čistá esencia lásky, ktorá je to jediné skutočné a večné, čo v nich kedy bolo.

Teraz dovoľte, aby vás svetlo očistilo od posledných zostatkov nečistôt a zhlboka vydýchnite aj posledné čo ako malé tiene hnevu a  nenávisti spojených s láskou. Odpusťte si, že ste boli sami k sebe neúprimní, že ste ignorovali svoju intuíciu a to, čo by pre vás bolo najlepšie, a objímte sa, či už v duchu alebo rukami. Uistite svoje vnútro, že už nikdy neskĺznete k takému sebaklamu.

Od teraz budete vždy načúvať svojej intuícii a nevstúpite alebo nebudete zotrvávať v žiadnom vzťahu, ktorý by vás nepodporoval. Odpusťte si všetky chyby, ktoré ste kedy vo vzťahoch urobili, vrátane vzťahu k sebe samým, a s ďalším hlbokým nádychom a výdychom si precíťte, že ste uzdravení, celí a pripravení prežívať lásku, ktorá je vašou pravou podstatou.