Choď na obsah Choď na menu
 


Myrhovník / MYRHA

6. 10. 2009

Myrhovník / MYRHA

Pomáha pri vriedkoch v ústach a zápale ďasien

-    Lieči akné a zápaly kože

-    Uľavuje pri bronchitíde a katare

Účinky : posilňujúce , antiseptické , protizápalové, sťahujúce, podporuje vykašliavanie , proti kŕčové .

Indikácie : Ústa a ďasná

Myrha má horkastú chuť a sťahujúce účinky , preto je výborným liečivom na problémy ústnej dutiny a hrdla . Patrí k najúčinnejším bylinným medikamentom pri liečbe zápalu hrdla , ústnych vriedkov a zápalov ďasien. Zriedená tinktúra sa používa na vyplachovanie ústnej dutiny a na kloktanie – pomáha odstraňovať infekciu a zápal a spevňuje postihnuté tkanivo . Vriedky v ústach jemne potierate každú hodinu .

Nachladnutie a horúčka :

Táto bylina sa používa na infekčné , horúčkovité ochorenia – od nádchy až po infekčnú mononukleózu . Tinktúra sa pridáva do zmesí na vykašliavanie – uľavuje pri katare  horných dýchacích ciest .  Esenciový olej sa používa na masáž – pri bronchitíde a nachladnutí sprevádzanými tvorbou hustého hlienu sa ním natiera  hrudník .

Kožné ochorenia :

Sťahujúci a antiseptický účinok myrhy sa úspechom využíva pri liečbe akné , vriedkov a miernych zápalov kože .

Prípravky :

Tinktúra sa vyrába zo živice . Myrha nie je rozpustná vo vode , preto sa nepoužíva ako výluh , ale vo forme prášku alebo tinktúry .  

Esenciový olej :

Antiseptický olej sa dá zriedený používať na ranky . Pri upchatých dutinách rozpusťte 3 kvapky v 1 čajovej lyžičke čistého oleja a jemne masírujte .

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.